مانومتر و سرپیک برش لوازم هوابرش
لوازم برشکاري با گاز (هوابرش)
مشعل برش برای برش مواد به کار می رود. ابتدا فلز به وسیله شعله حرارت دیده تا اینکه به رنگ قرمز روشن درآید و وقتی قطعه به این دما رسید، اکسیژن به قطعات حرارت دیده (با فشاردادن اهرم) دمیده می گردد. این اکسیژن با فلز واکنش و تشکیل اکسید داده و تولید گرما می کند. و این حرارتی است که سبب تداوم فرآیند برش می گردد. مشعل برش تنها، فلز را حرارت می دهد تا فرآیند برش شروع شود و حرارت بیشتر از این مقدار از فلز در حال اشتعال تامین می گردد.
نقطه ذوب اکسید آهن در حدود نصف نقطه ذوب آهن است. زمانی که آهن شروع به اشتعال می کند، بلافاصله به اکسید آهن مایع تبدیل می شود و به تدریج به خارج از ناحیه برش جریان پیدا می کند. اما مقداری از اکسید آهن بر روی قطعه کار باقی می ماند و تبدیل به گل (خاکستر) سخت روی کار می شود که با ضربه ی آرام یا سوهان کاری از قطعه جدا می شود.
اگر آهن یا فولاد تا دمای برافروختگی حرارت داده شوند (یعنی بیشتر از °C 871) و در مقابل اکسیژن قرار گیرند، بسیار سریع فرآیند اکسیدشدن یا سوختن صورت می گیرد. واکنش بین اکسیژن و آهن یا فولاد تولید اکسید آهن (Fe3O4) می کند و گرمای زیاد بوجود می آورد. این حرارت برای ذوب کردن اکسید و قسمتی از کل فلز کافی است. بعد از رسیدن فلز به دمای برافروختگی جریان اکسیژن به طور ثابت بر سطح فلز دمیده می شود. فلز داغ با اکسیژن واکنش داده و دما و مواد مذاب بیشتری ایجاد می کند. فلز ذوب شده و اکسید به وسیله جریان سریع اکسیژن به خارج هدایت می شوند. واکنش اکسیداسیون ادامه پیدا کرده و حرارت لازم را برای ذوب لایه ای دیگر از فلز فراهم می کند و فرآیند برش از این طریق انجام می گردد. اصول فرآیند برش هوا-گاز در شکل نمایش داده شده است.

از نظر تئوری حرارت ایجادشده در اثر سوختن آهن برای حرارت دادن باقیمانده قطعه تا رسیدن به برافروختگی کافی است. بنابراین با شروع برش، تنها با دمیدن اکسیژن فرآیند برش باید به صورت پیوسته ادامه یابد اما در عمل به دلیل جذب حرارت اضافه در سطح فلز که در اثر وجود کثیفی ها و خاک بر روی قطعه به وجود می آید، وجود شعله مشعل برای از پیش گرم کردن فلز برای ادامه برش لازم است.
سرپیک برش موریس
مشعل (سرپيک) برش موريس مدل 1601A ساخت تايوان

1.  BRITISH® style heavy duty hand cutting torch.
2.  Brass heads are die-forged for extra strength.
3.  Stainless steel tube and gas mixing chamber give maximum heat and flashback resistance
4.  Top stainless steel lever w/hold down button.
5.  Die forged brass head for added strength and durability.
6.  Tip mix principle - maximum operator safety.
سرپیک دوتکه
مشعل (سرپيک) برش موريس مدل CWZ-8608  ساخت تايوان
رگولاتور اکسيژن موريس مدل 25-15M-OX ساخت تايوان
نازل موریس
نازل هوابرش موريس مدل PNME
 
سوزن تمیز کننده
سوزن تميز کننده نازل
رگولاتور موریس
ولکانو
ولکانو
نازل ولکانو
سرپیک برش و جوش ولکانو
نازل برش  ولکانو
مانومتر ولکانو
مانومتر اکسیژن  ولکانو
کليه حقوق الکترودبازار متعلق به فروشگاه کليني مي باشد.
الکترودبازار-فروشگاه کلینی
منو
کليه حقوق الکترودبازار متعلق به فروشگاه کليني مي باشد.