مغتول آرماتور و قالب بندی
مفتول سیاه آنیل شده black annealed wire با نام تجاری مفتول پخته شده،مفتولی است که از حرارت دیدن مفتول های سخت صنعتی تا دمای 900 درجه سانتیگراد در شرایط خلاء در کوره آنیل تولید می شود.

این محصول از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی می باشد.

کاربرد مفتول سیاه آنیل شده در صنعت بسته بندی ، قالب بندی ، آرماتوربندی به عنوان متریال اولیه مفتول های گالوانیزه و ... می باشد.

قطر مفتول سیاه موجود : 0.5 - 1 - 1.2 - 1.5 - 2 - 2.5 - 3 - 4 میلیمتر
آرماتوربندی
ميلگردهاي فولادي بايد قبل از بتن ريزي،بر اساس طرح و محاسبه،به يکديگر بسته و يک پارچه شوند تا از جا به جاشدن آن ها طي عمليات بتن ريزي تا خودگيري بتن جلوگيري شود.براي بستن دو ميلگرد به يکديگر،بيشتر از مفتول نرم فلزي با قطر 1.5 ميليمتر استفاده مي کنند که اصطلاحا" به اين عمل "گره زدن" مي گويند.
انواع گره هاي متداول براي بستن دو ميلگرد به يکديگر:
1- گره ساده(لغزان): گره ساده،متداولترين گره براي اتصال ميلگردهاي اصلي و فرعي(مونتاژ) در شبکه هاي افقي مانند سقف و فونداسيون با امکان اجراي سريع است.
2- گره صليبي:در مواقعي که به علت استفاده از ميلگردهاي قطور،تعداد نقاط اتصال کم باشند،براي استحکام بيشتر اتصال ميلگردها به يکديگر،از اين گره استفاده مي شود.
3- گره پشت گردني: در ستون ها و تيرها،براي اتصال محکم ميلگردها به خاموت ها در گوشه ها،اغلب از اين نوع گره استفاده مي کنند.
4- گره اصطکاکي: در اتصال ميلگردها در شبکه ها و صفحات قائم(شبکه ديوارهاي بتن)،براي جلوگيري از لغزش ميلگردهاي افقي،از اين نوع گره استفاده مي شود. 
مفتول آرماتوربندی - مفتول قالب بندی (نجاری)
کليه حقوق الکترودبازار متعلق به فروشگاه کليني مي باشد.
الکترودبازار-فروشگاه کلینی
منو