اسکوپ دهقان،اسکوپ سنگ دهقان اسکوپ
اسکوپ سنگ
اسکوپ دهقان
اسکوپ چیست؟
به مجموعه عملیاتی که موجب اتصال بهتر و قابل اطمینان تر سنگ به ملات و بدنه پشت خود میشود، اسکوپ میگویند.

عدم اجرای صحیح و قابل اطمینان سنگ در نماهای سنگی، میتواند موجبات پیامدهای ناگوار جانی و مالی را در آینده فراهم کند. در صورت عدم گیرداری مناسب سنگها، به مرور زمان از ملات پشت خود جدا شده و در نهایت سقوط میکند. جهت جلوگیری از وقوع چنین اتفاقات ناگواری لازم است تاعملیات اسکوپ نما انجام شود.
اسکوپ دهقان از باکیفیت ترین انواع اسکوپ در بازار است.
اسکوپ دهقان در مدلهای اسکوپ پروانه ای و اسکوپ زد و اسکوپ سرامیک تولید می شود.
یکی از پرکاربردترین گیره های مهار جهت جلوگیری از جدا شدن سنگ از نمای ساختمان اسکوپ پروانه دهقان می‌باشد.

در طراحی اسکوپ پروانه دو باله (چنگک) مستحکم در پشت اسکوپ لحاظ شده است که این باله ها با درگیر شدن در دوغاب وظیفه اصلی نگهداری سنگ بر روی نما را به عهده دارد.

نوع هندسه انتخاب شده در طراحی باله های اسکوپ پروانه باعث شده که این مدل اسکوپ بیشترین دوام و تحمل بار را نسبت به سایر اسکوپ ها داشته باشد.

اسکوپ زد (z) را می‌توان به عنوان شناخته شده‌ترین مدل اسکوپ دهقان بشمار آورد زیرا که اولین اسکوپی بود که گروه صنعتی دهقان در جهت رفع مشکلات نماهای دوغابی به بازار معرفی و عرضه نمودند. در نام‌گذاری اسکوپ زد (z) دهقان از هندسه اسکوپ زد که شبیه حرف z انگلیسی می‌باشد الهام گرفته شده است.
بعدها با اصلاحاتی در طراحی اسکوپ زد (z) دهقان مدل دیگری تحت عنوان اسکوپ سرامیکی دهقان شکل گرفت که مورد مصرف آن برای نماهای داخلی و خارجی سرامیکی می‌باشد.
طراحی اسکوپ زد (z) به گونه‌ای صورت گرفته است که بخش زیادی از اسکوپ زد (z) درون دوغاب درگیر شود تا با افزایش درگیری باله‌های اسکوپ زد (z) با دوغاب، تحمل نما در برابر سقوط و جدایش از دوغاب بیشتر شود
در حال حاضر در مجموعه صنعتی دهقان از مدل اسکوپ زد (z) دهقان در ابعاد گوناگون و با جنس‌های مرغوب تولید و به بازار عرضه می‌شود.

یکی از مدل‌های پرکاربرد گیره‌های فلزی نگهدارنده مورد استفاده در فرآیند نماکاری، اسکوپ سرامیک دهقان می‌باشد.

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از انواع سرامیک‌ در نماهای داخلی و خارجی می‌بایست راه حلی جهت جلوگیری از جدا شدن سرامیک از دوغاب و سقوط سرامیک از نما، ارائه می‌شد که گروه صنعتی دهقان با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در این حوزه توانسته با طراحی اسکوپ طرح سرامیکی نسبت به رفع این مشکل پیشقدم باشد.

گروه صنعتی دهقان با در نظر گرفتن ویژگی‌های ابعادی و خواص مکانیکی سرامیک و همچنین فرآیند به کارگیری سرامیک در نما، نسبت به طراحی و عرضه اسکوپ سرامیکی اقدام نموده تا بار دیگر گام بلندی در جهت رفع مشکلات مربوط به نماهای دوغابی برداشته باشد.

اسکوپ سرامیکی در واقع نوع اصلاح شده‌ای از همان اسکوپ زد (Z) می‌باشد. با توجه به ضخامت پایین سرامیک نسبت به سنگ و همچنین شکننده تر بودن آن می‌بایست قطعه اسکوپ به گونه ای طراحی می‌شد که اولا اپراتور هنگام جا زدن اسکوپ درون شیار با مشکل مونتاژ روبرو نشود و اسکوپ به راحتی و باضربه معمولی وارد شیار شود. دوما در حین جا رفتن، سرامیک دچار ترک یا شکستگی نشود. سوما به مرور زمان و با تحمل بار روی مجموعه سرامیک و اسکوپ، سرامیک از ناحیه شیار دچار شکست نشود.

لذا با درنظر گرفتن پارامترهای حائز اهمیت مذکور نهایتاً اسکوپ سرامیک طراحی، آزمایش، نمونه سازی و تولید گردید. در حال حاضر اسکوپ سرامیکی دهقان با توجه نیاز مشتری در وزن‌، ضخامت و متریال مختلف تولید و عرضه می‌گردد.
اسکوپ پروانه‌ای 70
P70
اسکوپ پروانه‌ای 90
P90
اسکوپ پروانه‌ای 125
P125
اسکوپ زد 70
Z70
اسکوپ زد 80
Z80
اسکوپ زد 90
Z90
اسکوپ سرامیک
اسکوپ پروانه ۷۰ قابل استفاده برای سنگ با وزن تقریبی ۱۷ الی ۱۸ گرم
تهیه شده از ورق گالوانیزه درجه یک
اسکوپ پروانه ۹۰ قابل استفاده برای سنگ با وزن تقریبی ۲۲ الی ۲۳ گرم تهیه شده از ورق گالوانیزه درجه یک
اسکوپ زد ۷۰ قابل استفاده برای سنگ و سرامیک با وزن تقریبی ۱۳ الی ۱۴ گرم
تهیه شده از ورق گالوانیزه درجه یک
اسکوپ زد ۸۰ قابل استفاده برای سنگ با وزن تقریبی ۱۹ الی ۲۰ گرم
تهیه شده از ورق گالوانیزه درجه یک
اسکوپ زد 90 قابل استفاده برای سنگ با وزن تقریبی ۲۴ الی۲۵ گرم
تهیه شده از ورق گالوانیزه درجه یک
اسکوپ سرامیکی ۹۰ قابل استفاده برای سنگ و سرامیک با وزن تقریبی ۲۰ الی ۲۱ گرم
تهیه شده از ورق گالوانیزه درجه یک
ویدئو 1
ویدئو 2
کليه حقوق الکترودبازار متعلق به فروشگاه کليني مي باشد.
الکترودبازار-فروشگاه کلینی
منو